تبلیغات
سایت اطلاع رسانی لوله و پروفیل - اثرات میدانهای مقناطیسی جوش و کوره های القائی

اثرات میدانهای مقناطیسی دستگاه های مختلف از جمله جوش و کوره های القائی  بر بدن انسان


با توجه به گستردگی کار صنعت متالورژی در ارتباط با میادین مغناطیسی که شامل تکنولوژی کوره القایی،دستگاه های جوشکاری و عملیات حرارتی القایی و ترانس های برق و رکتیفایرهای آبکاری می باشد خطرات زیادی کارکنان و افرادی که در این میدان ها قرار می گیرند را تهدید می کند .بیماری های صنعتی کارکنان ،بعلت قرار گرفتن در میدان مغناطیسی انواع و درصدهای مختلفی دارد که متناسب با تغذیه وتوانایی جسمی و میزان جذب امواج متغیر است.البته بیماری های ایجاد شده می تواند تا شروع برخی بیماری های دیگر پنهان شود و احساس نگردد و یا با گذر زمان و ضعف قوای جسمی، این بیماری ها کم کم ظاهر گردد. بر هر فرد لازم است از میدان های مغناطیسی دور شود هرچند این میادین حاصل از موبایل و یا سیم کابل فشار قوی باشد ویا تکنولوژی های صنعتی دیگر....
تاثیر میدان های الكترومغناطیسی بر انسان:
امروزه مصرف انرژی در صنعت برق رو به افزایش است و اثرات مخربی بر روی سلامتی و ایمنی انسان داشته است. تاثیرات میدانهای الکتریکی و مغناطیسی بر روی سلامت و بهداشت انسان از مضرات این صنعت میباشد. ما در زندگی روزمره در محیط کار و خانه و مدرسه در معرض میدان الکتریکی و مغناطیسی هستیم. میدانهای مغناطیسی و الکتریکی به وسیله خطوط نیرو، سیمهای الکتریکی و تجهیزات الکتریکی تولید می شود... امروزه مصرف انرژی در صنعت برق رو به افزایش است و اثرات مخربی بر روی سلامتی و ایمنی انسان داشته است. تاثیرات میدانهای الكتریكی و مغناطیسی بر روی سلامت و بهداشت انسان از مضرات این صنعت میباشد.
ما در زندگی روزمره در محیط كار و خانه و مدرسه در معرض میدان الكتریكی و مغناطیسی هستیم. میدانهای مغناطیسی و الكتریكی به وسیله خطوط نیرو، سیمهای الكتریكی و تجهیزات الكتریكی تولید می شود و خطوط نامرئی نیرو هستند كه در اطراف هر وسیله وجود دارند و قدرت آن با افزایش ولتاژ افزایش مییابد. میدان الكترومغناطیسی از وسایل برقی مثل كامپیوتر شخصی، فر برقی، تلویزیون، یخچال و غیره و نیز خطوط انتقال نیروی برق با ولتاژ زیاد حاصل می شود. میدان الكترومغناطیسی بر روی سیستمهای عصبی و رشد و تكامل و ترمیم سلولها اختلالاتی ایجاد میكند و موجب پیدایش امراض ناشناخته مانند انواع سرطانها، طومورهای مغزی و ناباروری در انسان میشود.
همچنین افرادی كه به دفعات و به مدت طولانی در معرض چنین میدانهایی قرار میگیرند و نیز افراد شاغل در صنایع برق و تلفن، تعمیركاران تلویزیون و جوشكاران آسیب پذیرتر میباشندپس باید با نصب دستگاههای كنترل سرطانزایی در محیط كار و شناسایی منابع تولید الكترومغناطیسی، رعایت نكات ایمنی در محیط كار و در صورت امكان استفاده از تجهیزاتی كه دارای حداقل میزان انتشار امواج الكترومغناطیسی است محیطی مناسب برای كار و فعالیت ایجاد نماییم.
مگنت تراپی : این شیوه درمانی هرچند ریشه در طب باستان دارد اما در واقع با کشف خاصیتElectro Magnetism توسط مایکل فارادی در قرن 18 میلادی شکل تازه ای به خود گرفت به نحوی که امروزه با دستگاههای مختلف نظیر آنچه در این مرکز به کارگرفته شده ، سعی در استفاده بهینه از خواص درمانی آن می کنند . اثرات تحریکی این امواج بر تسریع رشد بافتهای سخت نظیر استخوان و بافتهای نرم نظیر عضلات ، تاندونها و اعصاب با مطالعات و پژوهشهای مختلف به اثبات رسیده است . گسترش گردش خون ناحیه با توجه به خاصیت عبور امواج الکترومگنتیک از کلیه بافتها و ارگانهای زنده ، منجر به حصول نتایج خیره کننده ای در رفع تورم ها و التهابات عمقی اندامهای بدن شده است . اثراتی که این امواج در ایجاد تعادل یونی در دو طرف غشاء سلولی که به علت پاتولوژی دچار اختلال در تبادل یونی و نیز اختلال عملکرد شده است دارد . می تواند بسیاری از پاتو لوزی های رایج را به راحتی و بدون هیچ عوارض جانبی درمان کند .

علی رضا محمدیان